top of page
foto sveta.jpg


KAS? KUR? KADA?

FUTBOLIUKO KALĖDOS 2023

2023 gruodžio 15 d. Jos atėjo - su šypsenomis, juoku, daug įmuštų įvarčių, naujais draugais ir varžovais ir, žinoma, Kalėdų seneliu.

futb kal. svet.jpg
mazi svet.jpg

„MAŽI IR DIDELI - SPORTUOJAME VISI“

Respublikinio projektas "Maži ir dideli- sportuojame visi!" tikslas - stiprinti (skatinti) bendravimą ir bendradarbiavimą tarp skirtingo amžiaus vaikų fizinio ugdymo užsiėmimuose.kūrybiškai paruošti ir įgyvendinti fizinį aktyvumą skatinančią veiklą, kurios metu jaunesnio amžiaus vaikai sportuoja kartu su vyresnio amžiaus vaikais (pvz: 2 - 3 m. vaikai su 6-7 m vaikais).

Projektas vyko 2023 lapkričio 6-30 d. 

piemeneliai.jpg

PROJEKTAS PIEMENĖLIŲ PRAMOGOS

2023 lapkričio 6-24 d. buvo vykdomas projektas "Piemenėlių pramogos", kurio metu vaikai susipažino su etnokultūra, mokėsi lietuvių liaudies tradicinių žaidimų ir šokių.

KORIDORIUS SVET.jpg

RESPUBLIKINĖ AKCIJA
„SPORTUOJANTIS KORIDORIUS“

Koridorius ne šiaip vieta, sportuoti galime ir jame!!! Šiuo gražiu šūkiu Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikai, spalio 23 - lapkričio 3 dienomis, sportavo koridoriuose, parodydami, kad fiziniam aktyvumui sienų nėra, galime sportuoti čia ir dabar, net ir koridoriuje. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais akcijos dalyvių skaičius augantis. Šiais metais net 135 Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigos priėmė mūsų iššūkį, fizinio aktyvumo veiklas vykdė „ilgiausioje sporto salėje“, koridoriuje, po kurių vaikai į grupes grįžo džiugios nuotaikos ir su „pilnomis kišenėmis“ judėjimo džiaugsmo!

MAZOJI MYLIA SVET.jpg

Akcija Mažoji mylia

2023 m. spalio 2-10 dienomis vyko akcija, skirta paminėti Kūno kultūros ir sporto dieną.

Tikslas – skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, aktyviai leisti laisvalaikį.
Uždaviniai: ugdyti vaikų valią ir ištvermę; skatinti vaikų draugiškus tarpusavio santykius; per įvairius judriuosius žaidimus, patrauklia forma lavinti vaikų turimus judėjimo įgūdžius.

RATAI SVET.jpg

RESPUBLIKINĖ AKCIJA
„RIEDA RATAI RATELIUKAI“

Minėdami Europos judriąją savaitę ir Tarptautinę dieną be automobilio, 
ikimokyklinio ugdymo įstaigos organizavo 2023 rugsėjo  18-22 d. akciją „Rieda ratai rateliukai“.
Tikslai:
1. Skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla;
2. Supažindinti su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis;

SVEIKATOS STIPRINIMO IR FIZINIO AKTYVUMO SKATINIMO PROJEKTAS VASAROS STOVYKLA-PIKNIKAS GAMTOS APSUPTYJE
„VAIKŲ VASARA“

Projekto tikslas - stiprinti ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatą, akcentuojant aktyvios sąveikos su
supančia aplinka svarbą asmenybės vystymuisi idėjas, skatinant įvairių formų ir rūšių fizinį aktyvumą
gamtos apsuptyje.
Projekto uždaviniai: organizuoti aktyvias veiklas lauko aplinkoje, kurioje vaikai gali be jokių apribojimų tyrinėti juos
supantį pasaulį; formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius; stiprinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinę ir psichinę sveikatą; skatinti ikimokyklinių įstaigų bendruomenių bendradarbiavimą sveikatos saugojimo srityje.

Projekto vykdymo laikas: 2023 m. birželio 09 - 23d.

joga kartu svet.jpg

IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ KŪRYBINIS-PRAKTINIS PROJEKTAS
„JOGA KARTU“

Tikslas – jogos pagalba ugdyti vaikų fizines ir psichines savybes skatinant atsipalaiduoti, taip įprasminant emocijų svarbą.
Uždaviniai: atskleisti savitas kūrybinių darbų idėjas, didinant sveikatos ugdymo ir judėjimo įvairovę; atlikti pratimus poroje ar grupėje, patiriant kūrybos džiaugsmą.

Projektas vyko 2023 birželio 21 d. 

LOSF, RIUKKPA, OK “TAKAS”
PASAULINĖ ORIENTAVIMOSI DIENA

Tūkstantis linksmų ikimokyklinukų, jų drąsių mokytojų ir pasiryžimo kūpinų teisėjų2023 gegužės 17 dieną paminėjo Pasaulinę orientavimosi dieną World Orienteering Day.

Vienintelė šią savaitę lietinga diena neišgasdino nei vaikų, nei mokytojų, kurie parodė kaip išradingai galima apsisaugoti nuo lietaus

Šypsenos veiduose ir įspūdžiai gryžus į darželius - neįkainojama patirtis, kurios negausi kasdien.

Trasa vedė ir pro žymias ir svarbias Kauno vietas, todėl tai buvo ne tik sportinė, bet ir edukacinė pramoga.

Renginio idėja: suteikti galimybę ikimokyklinukams susipažinti su orientavimosi sportu, išbandyti jį jiems parengtoje trasoje. Vaikams palikti žemėlapius, kuriuos jie naudos bėgdami, kad parsinešę namo parodytų tėveliams, paskatintų juos pamėgti orientavimąsi vietovėje. Tokiu būdu populiarinti OS.

16681484_1117515108375003_53176252451575

Projektas

Lietuvos mažųjų žaidynės

2022 09 01-2023 08 31

Projekto tikslas - ugdyti 1-7 m. vaikų fizinį raštingumą, pritaikant naujai sukurtą fizinio raštingumo modelį ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams Lietuvoje.

Planuojama, kad projekte dalyvaus 450 ikimokyklinio -priešmokyklinio ugdymo įstaigų iš įvairių Lietuvos savivaldybių.

Lietuvos mažųjų žaidynės

Projekto metu bus organizuojami mokymai pedagogams “Fizinio raštingumo ugdymo galimybės ikimokyklinio ugdymo įstaigoje", kuriuose dalyvaus 900 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų, virtualios fizinio raštingumo pamokėlės kuriose dalyvaus ne mažiau kaip 40000 ikimokyklinio-priešmokyklinio amžiaus vaikų. Įstaigos-Projekto dalyvės organizuos Lietuvos mažųjų žaidynių festivalius į kuriuos pakvies 54000 vaikų. Projekto veiklas vainikuos Respublikiniai “lietuvos mažųjų žaidynių festivaliai” kuriuose susitiks 450 komandų arba 3600 dalyvių.

Projektas iš dallies finansuojamas Sporto rėmimo fondo, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Bendra projekto vertė: 216372,78 Eur

RESPUBLIKINĖ AKCIJA
„RIEDA RATAI RATELIUKAI“AKCIJA „RIEDA RATAI RATELIUKAI“

2022 m. rugsėjo 22 dieną vyko respublikinė akcija „Rieda ratai rateliukai“, skirta paminėti Tarptautinę dieną be automobilio.

Tikslai:

1. Skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla;

2. Supažindinti su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis.

Tradicinė respublikinė akcija "Rieda ratai rateliukai" kiekvienais metais įgauna vis didesnį pagreitį ir jau tampa tradicija beveik kiekvienoje Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Pedagogų išradingumas ir kūrybiškumas, visos bendruomenės įsitraukimas kiekvieną kartą vis labiau nustebina ir džiugina. Jeigu taip ir toliau, mūsų jaunoji karta užaugs atsakingais visuomenės nariais, kuriems rūpi aplinka, kurioje jie gyvena.

16681484_1117515108375003_53176252451575

Šį sezoną Lietuvos mažųjų žaidynėse dalyvauja 426 Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigos arba daugiau kaip 42 000 darželinukų iš 52 Lietuvos savivaldybių.

Projekto metu kuriama tiek vaikus, tiek pedagogus vienijanti bendruomenė. Ikimokyklinio amžiaus ugdymo pedagogai žaidynių metu dalyvavo jiems skirtuose seminaruose bei dalinosi ugdymo metodais ir žiniomis. 

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas

download (10).jpg

NAUJIENOS

Sportines veiklas išbandė tūkstančiai darželinukų

Kartu su paskutine kovo mėnesio savaite baigėsi pirmasis Lietuvos mažųjų žaidynių etapas. Didžiausias Lietuvoje darželinukams skirtas projektas sukvietė net 426 Lietuvos ikimokyklinių ugdymo įstaigų auklėtinius prisijungti prie aštuonių nuotolinių fizinio ugdymo užsiėmimų.

Vaikams skirtas pamokėles vedė skirtingų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų treneriai, į pagalbą pasikvietę po auklėtinį. 

PROJEKTAS MOTYVUOTAS UGDYTOJAS-AKTYVUS UGDYTINIS  
 

Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija nuo 2019-07-01-2021-12-31 metų  vykdo projektą „Motyvuotas ugdytojas – aktyvus ugdytinis“

Projekto tikslas-tobulinti Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų profesinę kvalifikaciją, suteikiant žinių, mokėjimų bei įgūdžių 1-7 metų vaikų fizinio ugdymo srityje, formuojant pozityvų požiūrį į fizinį aktyvumą bei didinant darbinę motyvaciją.

2021 metų rugsėjo - lapkričio mėn. Įvyko papildomi 6 mokomieji seminarai ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams. Šį kartą sėkmė nusišypsojo kauniečiams. Dalyviai džiaugėsi galimybe susitikti gyvai ir praktiškai išbandyti visas pasiūlytas veiklas. Džiaugiamės ir mes, po ilgo laiko tarpo galėdami akis į akį pabendrauti su pedagogais praktikais ir atsakyti į jiems aktualius klausimus.

Lietuvos mažųjų žaidynės

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) jau septintąjį kartą pakvietė į didžiausią darželinukams skirtą projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės“ (LTMŽ). Projektą nuo 2020 m. globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Projekto metu siekiama ikimokyklinio amžiaus vaikus ne tik supažindinti, bet ir įtraukti į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas taip skatinant džiaugsmą sportuoti, bendrauti, patirti gerų emocijų ir nuo mažų dienų stiprinti sveikatą.

ve1_9397.jpg
resize_600x600_5.-ieva-ir-adomas.jpg
  • Facebook
IMG-9a5a5d252efb463b3795b7bc119d6f3d-V (Copy).jpg

PROJEKTAS MOTYVUOTAS UGDYTOJAS-AKTYVUS UGDYTINIS  
bendrai finansuojamas  Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas

download (10).jpg
bottom of page