Mūsų naujienos

„IKIMOKYKLINUKŲ ŽIEMOS OLIMPIADA 2019“

Sausio 14 vasario 28 d. vyko respublikinis projektas  „IKIMOKYKLINUKŲ ŽIEMOS OLIMPIADA 2019“.

Jau 7-ri metai, kai šis projektas sukvietė Lietuvos ikimokyklinių įstaigų bendruomenes burtis bendram renginiui „Žiemos Olimpiada“.

Šiemet siūlėme ne tik organizuoti vaikų veiklas susijusias su žiemos sporto šakomis, bet ir rezultatus įamžinti „tautinėje juostoje“, kurią dovanosime Kaunui - Laikinosios sostinės 100 metų jubiliejui paminėti. Tuo tikslu organizavome foto parodą „Dovana Kaunui – tautinė vienybė!“.

TIKSLAI

  • Tenkinti vaikų fizinio aktyvumo poreikį išbandant žiemos sporto šakas.

  • Skatinti ikimokyklinių įstaigų bendruomenių sveiką gyvenimo būdą žiemos periodu.

  • Organizuoti ikimokyklinių įstaigų veiklos foto parodą „Dovana Kaunui – tautinė vienybė!“.

RENGĖJAI

  • Kauno lopšelis–darželis „Spragtukas“ – inicijuotos veiklos koordinavimas;

  • Kauno apskrities ikimokyklinių įstaigų dailės ugdytojų draugija  - foto parodos „Dovana Kaunui – tautinė vienybė!“.organizavimas;

  • Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija – pedagogų gerosios darbo patirties apibendrinimas, įvertinimas ir sklaida.

  • Lietuvos Švietimo istorijos muziejus – metodinės veiklos organizavimas.

DALYVIAI

Ikimokyklinių įstaigų (priklausančių RIUKKPA asociacijai) ugdytiniai, jų tėvai ir pedagogai.

Vykusių veiklų akimirkos nuotraukos buvo jungiamos į bendrą darbą, kuris sukūrė tautinės juostos vaizdą.

KONFERENCIJA „KŪNO KULTŪRA IKIMOKYKLINIAME AMŽIUJE"

safe_image (Copy).jpg

Gruodžio 13 d. 10.00-15.30 vyko tradicinė RIUKKPA konferencija „Kūno kultūra ikimokykliniame amžiuje".

 

Konferencijos teorinėje dalyje verslo pasaulio ryklius konsultuojantis Lauras Balaiša supažindino su įtaigaus bendravimo technikomis, padėsiančiomis tapti autoritetu vaikams ir tėvams, taip pat paliesta aktualii smurto ir atskirties tema (pranešėja doc. dr. Rasa Kreivytė).

Praktinėje dalyje buvo "labai karšta", nes „Zumbinom" su energingąja Aiste, o kūrybiškumą atskleidėme dirbdami su Geriausių Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų kūno kultūros ugdytojų penketuku. 

TRADICINIS, LINKSMIAUSIAS IR DIDŽIAUSIAS RENGINYS FUTBOLIUKO KALĖDOS 2018

Gruodžio 8 d. Nacionalinėje futbolo akademijoje vyko graži Kalėdų šventė, į kurią sugūžėjo 32 ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikai. 

Renginio organizatoriai: Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) ir Masinio futbolo asociacija (MaFA).

SPORTUOJANTIS KORIDORIUS

Lapkričio 5 - 9 dienomis antrus metus vykstanti mūsų akcija „Sportuojantis koridorius“ sukvietė net 82 ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikus į ilgiausią sporto salę, koridorių. Vaikai išbandė, neįprastą, nekasdienišką, netradicinę vaikų fizinio aktyvumo skatinimo formą - netradicinį sportą netradicinėje aplinkoje.

 

TARPTAUTINIS SPORTO RENGINYS

Lapkričio 13d. Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete apdovanoti geriausi ir aktyviausi Lietuvos kūno kultūros mokytojai. Pedagogai atrinkti įvertinus jų praktinę veiklą ir indėlį į šalies vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, kūno kultūros ir sporto plėtrą per 2016–2017 ir 2017–2018 mokslo metus.

 

Šiandien mes žengėme dar vieną mažą žingsnelį savo didžiųjų tikslų link! Kartu su penkiais geriausių Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų kūno kultūros mokytojais buvo įvertinti ir apdovanoti penki geriausi Lietuvos ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogai. Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos Tautiniam Olimpiniam Komitetui už šią iniciatyvą ir galimybę parodyti kokie kvalifikuoti, motyvuoti ir kryptingi žmonės dirba ikimokyklinio ugdymo įstaigose. 

Geriausių Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų kūno kultūros ugdytojų penketukas 

Sveikiname RIUKKPA nares, geriausias 2018m. ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagoges Viliją Gerasimovičienę, Neringą Godliauskienę, Ingą Bielevičienę, Daivą Rusteikienę ir Ugnę Avižienytę ir dėkojame už Jūsų darbą ugdant sveiką ir fiziškai aktyvų ŽMOGŲ!

"Aš, tėtis ir mama-kartu sportuojanti šeima"

Lapkričio 9 d. Rio sporto arenoje įvyko finalinės projekto "Aš, tėtis ir mama - kartu sportuojanti šeima" varžybos, pakvietusios 24 kauniečių šeimas varžytis dėl "Nugalėtojų" titulo. Džiaugiamės šimtaprocentiniu finalininkų dalyvavimu, gera nuotaika ir pozityviu požiūriu į varžymąsi ir laimėjimą. "NUGALĖTOJŲ TAURĘ" iškovojo  Keršių šeima, bet iš tiesų - nugalėjo visi! Todėl, kad buvo fiziškai aktyvūs, azartiški, ugdantys savo pavyzdžiu ir nepaprastai pozityvūs organizatorių ir teisėjų atžvilgiu. Džiaugiamės ir didžiuojamės šia iniciatyva, leidusia mums sutikti daugybę nuostabių jaunų kauniečių, turinčių atsakingą požiūrį į tėvystę.

INICIATYVOS-KAUNUI-LOGO-PNG.png

RIUKKPA iniciatyva įvertinta ir nominuota kaip geriausia 2018 metų Kauno iniciatyva. Tai projektas-"Aš, tėtis ir mama-kartu sportuojanti šeima". 

"Rieda ratai rateliukai"

Rugsėjo 21d. vyko akcija "Rieda ratai rateliukai", skirta paminėti Tarptautinę dieną be automobilio ir Europos judriąją savaitę BeActive, sulaukė net 114 ikimokyklinio ugdymo įstaigų susidomėjimo. Dalyvių skaičius viršijo visus lūkesčius, bet įrodė, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai iš Akmenės, Alytaus, Biržų, Druskininkų, Jonavos, Kaišiadorių raj., Kalvarijos, Kauno, Kėdainių, Klaipėdos, Kretingos, Liepalingio, Lentvario, Mažeikių, Palangos, Plungės, Radviliškio, Radviliškio raj., Raseinių, Rokiškio, Šiaulių, Šiaulių raj., Šilutės, Širvintų, Trakų, Ukmergės, Vilniaus ir Visagino yra aktyvūs, kūrybingi, iniciatyvūs ir atsakingai ugdantys ateities kartas. Su trenksmu atsisveikinome su vasara ir "atriedėjome" rudenėlio takeliu...

Akcijos rengėjai:
Akcijos iniciatoriai – Respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA);
Akcijos partneriai – Lietuvos asociacija „Sportas visiems“ oficialus Europos judriosios savaitės Lietuvoje #BeActive koordinatorius.

42805521_1713305645462610_10763718686985