PROJEKTAS MOTYVUOTAS UGDYTOJAS-AKTYVUS UGDYTINIS  
bendrai finansuojamas  Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas

download (10).jpg

Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija nuo 2019 metų liepos menesio vykdo projektą „Motyvuotas ugdytojas – aktyvus ugdytinis“

Projekto tikslas-tobulinti Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų profesinę kvalifikaciją, suteikiant žinių, mokėjimų bei įgūdžių 1-7 metų vaikų fizinio ugdymo srityje, formuojant pozityvų požiūrį į fizinį aktyvumą bei didinant darbinę motyvaciją.

Projekto metu 46 Lietuvos ikimokyklnio ugdymo įstaigose vyksta mokomieji seminarai “Motyvuojantis fizinis ugdymas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Patarimai pedagogui praktikui“, taip pat didžiuosiuose Lietuvos miestuose buvo sutelktos  ‚Mokytojų-motyvatorių“ komandos, teiksiančios konsultacijas mažesnę patirtį turintiems kolegoms. Per projekto įgyvendinimo laikotarpį 8 fizinio ugdymo pedagogai dalyvavo stažuotėse užsienyje (Italijoje ir Suomijoje) pagilindami savo žinias ir perteikdami naujoves Lietuvos pedagogams.

Konferencijų „Motyvuotas ugdytojas-aktyvus ugdytinis“ metu, projekto dalyviai turėjo galimybę pasidalinti savo gerąja patirtimi, bei pasimokyti iš geriausių šalies specialistų.

IMG-9a5a5d252efb463b3795b7bc119d6f3d-V (

2020 Rugpjūčio 24-26 dienomis įvyko jau antroji projekto "Motyvuotas ugdytojas - aktyvus ugdytinis" "Mokytojų motyvatorių stovykla", į kurią susirinko pedagogai iš įvairių Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Alytaus, Ukmergės, Mažeikių, Prienų ir kt. Mokytojai motyvatoriai tris dienas dalyvavo įvairiose fiziškai aktyviose veiklose, tokiose kaip: "Žaismingoji penkiakovė", "Kvadratšūvis", "Orientacinis kitaip", "Aklasis tinklinis", "Zumba". Pedagogai tobulinosi ne tik fizinio aktyvumo srityje, bet taip pat pagilino žinias komandos formavimo, bendravimo bei bendradarbiavimo gebėjimų reikalaujančiose veiklose.

Tikimės, kad stovykloje dalyvavę pedagogai dalinsis žiniomis su kolegomis ir bendraminčiais, tiesiogiai atsakingais už vaikų fizinio aktyvumo skatinimą.

Projektas "Motyvuotas ugdytojas-aktyvus ugdytinis" bendrai

finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja  Švietimo mainų paramos fondas.

1 (Copy).jpg
118314469_197657285108591_72728473479840
118580953_197660421774944_84685801602978

Birželio 9-10 dienomis 42 Utenos lopšelių darželių "Gandrelis" ir "Saulutė" pedagogai susipažino su inovatyviais ir tikslingais vaikų fizinio ugdymo metodais.

104204528_173720070835646_90039411632770

Projektas "Motyvuotas ugdytojas – aktyvus ugdytinis" prasidėjo nuo "Mokytojų motyvatorių stovyklos", kuri vyko 2019 rugpjūčio 26-28 dienomis Rusnėje. 12 mokytojų motyvatorių, iš įvairių Lietuvos miestų, dalyvaudami šioje stovykloje išbandė įvairias fizines veiklas, pasidalino patirtimi ir pasiruošė skleisti projekto žinią mažesnę patirtį turintiems pedagogams.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/7

2019 m. gruodžio 12 d. daugiau nei 200 dalyvių, besidominčių ikimokyklinio amžiaus vaikų fiziniu ugdymu, atvyko į Lietuvos sporto universitete vykusią respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) organizuojamą teorinę-praktinę konferenciją „Motyvuotas ugdytojas – aktyvus ugdytinis“. Šiais metais didžiausias dėmesys skirtas motyvacijai, jos stiprinimui, gerųjų patirčių sklaidai per bendravimo ir bendradarbiavimo svarbą, mokantis vieniems iš kitų, generuojant naujas idėjas ir siekiant motyvuoti pedagogus grįžti į darbus ir juos tęsti su nauju įkvėpimu bei „pilnai pakrautais elementais“.

Programa 

79911469_2422069724586195_81067730019507

2019 metais buvo surengti 6 projekto "Motyvuotas ugdytojas - aktyvus ugdytinis" mokomieji seminarai Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogams. Seminarų tikslas - supažindinti pedagogus su vaikų fizinio ugdymo naujovėmis, išsiaiškinti fizinio ugdymo problemas bei paskatinti kūrybiškai jas spręsti, taip didinant jų motyvaciją dirbti ir didinti ugdytinių fizinį aktyvumą.
Ukmergės lopšelio darželio "Eglutė" pedagogės vienbalsiai pritarė, kad vaikų fizinį ugdymą turi vykdyti kvalifikuoti specialistai, bet kol taip nėra, tenka tai daryti pačioms.
Projekto koordinatorė Audronė Vizbarienė teigė, kad ŠMSM sporto paramos fondo finansavimo dėka, RIUKKPA gali atnešti naujausias vaikų fizinio ugdymo žinias ten, kur jų labiausiai reikia. Mūsų misija - kad fiziškai aktyvūs vaikai būtų ugdomi motyvuotų pedagogų!

Nuo 8.35 min. apie nepaprastai svarbų RIUKKPA vykdomą projektą, leidžiantį skleisti naujausias vaikų fizinio ugdymo idėjas net pačiuose mažiausiuose Lietuvos miesteliuose. Džiaugiamės, kad ŠMSM administruojamo sporto paramos fondo dėka, galime dirbti šiuos gražius darbus.

Reportažas iš seminaro "Motyvuotas ugdytojas - aktyvus ugdytinis" Marijampolės lopšelyje-darželyje "Pasaka"
 

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/6

Dėl šiuo metu susiklosčiusios situacijos visi darbai persikėlė į virtualią erdvę, tačiau dėl to neturėtų sumažėti ugdytojų motyvacija darbui. Viską, ką mes darėme turėdami fizinį kontaktą su ugdytiniais, galime perkelti į virtualią erdvę ir taip motyvuoti ugdytinius likti fiziškai aktyviais ir stiprinti tiek fizinę, tiek emocinę sveikatą.

Projekto mokytoja motyvatorė Ugnė Avižienytė (Kauno l/d "Žingsnelis'') demonstruoja, kaip galima patobulinti krepšinio žaidimo technikos elementus namų sąlygomis

Mokytoja motyvatorė Daiva Rusteikienė (Alytaus l/d "Girinukas") dalinasi aktyvia fizine veikla, kuri ne tik išjudins Jūsų kūną, bet ir suaktyvins smegenų veiklą.

Projekto "Motyvuotas ugdytojas-aktyvus ugdytinis" koordinatorė mokytoja motyvatorė Audronė Vizbarienė dalinasi puikia veikla, kuri skatina ne tik mažųjų fizinį aktyvumą, bet ir ugdo pažintinius gebėjimus.Turbūt sutiksite, kad didžiąją gyvenimo dalį mes praleidžiame vaikščiodami dviem kojomis. Vaikui, žengiančiam pirmuosius žingsnius – didžiulis iššūkis išlaikyti pusiausvyrą ir sėkmingai įveikti nedidelį atstumą. Vėliau, ėjimo judesys mums tampa įprastas, todėl vaikščiojimas tampa kasdieniu, pastangų nereikalaujančiu judesiu. Norėdami lavinti koordinaciją bei stiprinti raumenis, turėtume paieškoti netradicinių judėjimo būdų: vaikščioti „keturiomis“, šliaužti, ropoti, ridentis ir t.t. Siūlome netradicinę Vabalų mankštelę, kuri lavins minėtas fizines ypatybes ir pakels nuotaiką! 

Mokytojos motyvatorės iš Šiaulių lopšelio-darželio "Žiogelis" Jolanta Pažarauskienė ir Lina Račė, kviečia visus aktyviai pajudėti ir atlikti nesudėtingus, bet labai linksmus ir naudingus judesius su muzika.

Vilniaus l/d "Pušaitė" mokytojo Viktoro Dobrovolskio "Personažų mankšta"

Zumba patiems mažiausiems su "Dance by Aista"

Šiaulių l/d "Drugelis" fizinio aktyvumo užsiėmimas. Užsiėmimą veda trenerė Jurga Mikelionienė.

Mankšta "Linksmieji rankšluosčiai"

  • Facebook