KAS? KUR? KADA?

INICIATYVOS-KAUNUI-LOGO-PNG.png

 

Kauno ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir pradinio ugdymo mokyklų projektas „Aktyvistai" jau įgavo pagreitį ir net neplanuoja sustoti. Visą birželio mėnesį 11-oje Kauno m. darželių vyko įvairios fizinį aktyvumą skatinančios veiklos, kurias vedė kvalifikuoti kūno kultūros mokytojai. Rugsėjo mėnesį prie projekto prisijungė dar 3 Kauno m. ikimokyklinės įstaigos.

Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą.

Projekto organizatoriai - Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (toliau – RIUKKPA).

Projektą finansuoja – Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“

Projekto koordinatorius – RIUKKPA.

Projekto dalyviai – Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų (15), Kauno miesto pradinio ugdymo mokyklų (10) ugdytiniai/mokiniai, pedagogai, tėvai.

aktyvistai.jpg
aktyvistai

  PROJEKTAS AKTYVISTAI 2019

„SPORTUOJANTIS KORIDORIUS“ Ar esate stabtelėję ir pagalvoję, kad galime sportuoti čia ir dabar, koridoriuje?

Svarbiausia ir prioritetinė vaikų fizinio aktyvumo ugdymo kryptis – rasti naujoviškas technologijas ir metodus, organizuojant įvairias vaikų fizinio aktyvumo formas, plačiau taikyti netradicinį fizinio aktyvumo vystymą. Koridorius ne šiaip vieta, sportuoti galime ir jame!!! Šiuo gražiu šūkiu Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikai, lapkričio 4-8 dienomis, sportavo koridoriuose, parodydami, kad fiziniam aktyvumui sienų nėra, galime sportuoti čia ir dabar, net ir koridoriuje.

 Džiaugiamės, kad kiekvienais metais akcijos dalyvių skaičius augantis. Šiais metais 104 Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigos priėmė mūsų iššūkį, fizinio aktyvumo veiklas vykdė „ilgiausioje sporto salėje“, koridoriuje, po kurių vaikai į grupes grįžo džiugios nuotaikos ir su „pilnomis kišenėmis“ judėjimo džiaugsmo! 

 

TIKSLAI: Skatinti vaikų fizinį aktyvumą neįprastoje aplinkoje-erdvėje – koridoriuje.

DALYVIAI. Užsiregistravusios ikimokyklinių ugdymo įstaigos, kuriose dirba pedagogai RIUKKPA nariai, ugdytiniai, tėvai.

PROJEKTO KOORDINATORĖ Sonata Jonauskienė

AKCIJA RIEDA RATAI RATELIUKAI  

Štai ir nuriedėjo RIUKKPA organizuota akcija "Rieda ratai rateliukai", skirta paminėti Tarptautinę dieną be automobilio ir Europos judriąją savaitę BeActive. Akcijoje dalyvavo net 120 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš 20 Lietuvos miestų ir miestelių. Dalyvių skaičius viršijo visus lūkesčius, bet tai tik parodo, kad tokie renginiai, akcijos ir fizinį aktyvumą skatinančios veiklos, pritraukia kasmet vis daugiau besidominčių ir besirūpinančių aktyvių ir sveikesnių vaikų ateitimi. Su trenksmu atsisveikinome su vasara ir "atriedėjome" rudenėlio takeliu... 

Tikslai:

  1. Skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla;

  2. Supažindinti su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis;

Akcija vyko rugsėjo 20/23 dienomis.  Dalyviai: Užsiregistravusių įstaigų vaikai, pedagogai, tėvai.

rateliukai - Copy (Copy).jpg

„DARŽELINUKAI – UŽ KREPŠINIO RINKTINĖS PERGALES“

Štai ir nuaidėjo nuvilnijo per visą Lietuvą darželinukų oranžinio kamuolio bumsėjimas ir skardūs šūkiai: “Mes už - Lietuvą”

Rugsėjo 10 dieną 11 valandą daugelyje Lietuvos ikimokyklinių įstaigų vyko Respublikinė akcija „DARŽELINUKAI – UŽ KREPŠINIO RINKTINĖS PERGALES“.  Ji skirta Lietuvos krepšinio rinktinei Pasaulio čempionate palaikyti ir skleisti sporto, kaip suvienijančio visus vienam tikslui, idėjas. Suteikti vaikams galimybę pasijusti tikrais krepšinio sirgaliais ir dalyviais, didžiuotis Lietuvos atributika. Skatinti žaidimus su kamuoliu ir plėtoti ikimokyklinių įstaigų bendradarbiavimą.

Akcijos sumanytojai ir organizatoriai - Ukmergės vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas, partneriai: Respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) ir Respublikinė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija „Sveikatos želmenėliai“.

Džiugu, kad prisijungė beveik 80 įstaigų ir surengė tikslingas krepšinio šventes  daugiau nei 7-iems tūkstančiams Lietuvos vaikų prie, kurių prisijungė ir  1300 suaugusiųjų.  Šventėse buvo visko: ir kviestinių svečių žinomų krepšininkų, ir užaugusių ugdytinių dabar žaidžiančių krepšinį, ir įvairaus amžiaus Lietuvos krepšinio rinktinių narių, ir daug daug krepšinio žaidimo elementų, ir ne vienas tūkstantis pelnytų taškų  - UŽ LIETUVĄ, ir nesuskaičiuojamas indėlis ir investicija į ateitį per mūsų mažųjų patirtas džiugias emocijas.

krepsinio akcija 2019 1 (4) (Copy).jpg

LOSF, RIUKKPA, OK “TAKAS” PASAULINĖ ORIENTAVIMOSI DIENA

Tarptautinė orientavimosi sporto federacija 2019 metų gegužės 15 dieną paskelbė Pasauline orientavimosi sporto diena. Tai jau bus ketvirtas kartas, kai pasauliniu mastu per vieną dieną vyks renginiai įvairiausiose šalyse. Lietuvoje, prisijungiant prie šios dienos minėjimo, buvo suorganizuojami įvairūs orientavimosi sporto renginiai.

 

RIUKKPA kartu su Lietuvos orientavimosi sporto federacija ir orientavimosi sporto klubu „Takas“ organizavo renginį ikimokyklinukams.

Renginio idėja: suteikti galimybę ikimokyklinukams susipažinti su orientavimosi sportu, išbandyti jį jiems parengtoje trasoje. Vaikams palikti žemėlapius, kuriuos jie naudos bėgdami, kad parsinešę namo parodytų tėveliams, paskatintų juos pamėgti orientavimąsi vietovėje. Tokiu būdu populiarinti OS.

Gegužės 15d.  orientavimosi sportą išbandė daugiau nei 800 ikimokyklinukų, jų pedagogų, tėvelių ir mamyčių. Šventėme Pasaulinę orientavimosi dieną! Ačiū už bendradarbiavimą LOSF, OK Takas ir visiems prisidėjusiems prie šio spalvingo renginio. 

oriantacinis (Copy).jpg
RESPUBLIKINĖ AKCIJA „JUDRŪS VAIKAI – GAMTOS DRAUGAI“

2019 m. balandžio mėn. 16-30 d. per visą Lietuvą nuvilnijo tradicinė RIUKKPA organizuojama akcija "Judrūs vaikai-gamtos draugai". Ši akcija kasmet pritraukia vis daugiau dalyvių iš visos Lietuvos miestų ir miestelių, o tai parodo, kad žmonėms rūpi ekologinės problemos, vaikų ateitis. 

Tikslas:

Ugdyti vaikų ir pedagogų sveiko gyvenimo būdo nuostatas, mokyti tausoti gamtą, skatinti aktyviai judėti gryname ore.

Uždaviniai:

  • Organizuoti aktyvią fizinę veiklą lauke;

  • Skatinti vaikų kūrybiškumą, sumanumą;

  • Paįvairinti ugdomąją veiklą, pakeičiant ją netradicine veikla;

  • Ugdyti vaikų požiūrį į sveikesnės aplinkos kūrimą, nuostatą gyventi „švariau“;

  • Suteikti akcijos dalyviams daug gerų teigiamų emocijų;

  • Pedagogams dalintis gerąją darbo patirtimi.

Akcijos iniciatoriai:

Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

Organizatoriai:

Užsiregistravusių įstaigų pedagogai – RIUKKPA nariai.

Dalyviai:

Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniai, jų tėvai, pedagogai.

Pasigrožėkime mūsų pedagogų įdėtomis pastangomis, jų darbu ir vaikų aktyvumu bei puikiomis emocijomis! 

PROJEKTAS LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2019

Projekto organizatoriai: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

Tai nekomercinis Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas, kurio tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus. Projektas vykdomas III etapais.

Antrojo etapo metu 6 vaikų ir 2 pedagogų komanda varžėsi Miesto atkrintamosiose rungtynėse, dėl teisės atstovauti savo miestą vyksiančiuose finaliniuose festivaliuose. 

Finaliniuose festivaliuose svarbiausia gera nuotaika ir sporto suteiktas džiaugsmas, todėl kiekvienas dalyvis išėjo apdovanotas.

  • Facebook Social Icon
judrus draugai (Copy).jpg
SVEIKATOS STIPRINIMO Projektas „JUDĖKIME ŠOKIO RITMU“, skirtas tarptautinei šokio dienai paminėti

Balandžio 15 - 26 d.vyko projektas„Judėkime šokio ritmu“, skirtas tarptautinei šokio dienai paminėti.

Projekto tikslas - stiprinti ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatą, skatinant įvairių formų ir rūšių fizinį aktyvumą.

Projekto uždaviniai:

skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikus būti fiziškai aktyviais;

formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius;stiprinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinę ir psichinę sveikatą;

skatinti ikimokyklinių įstaigų bendruomenių bendradarbiavimą sveikatos saugojimo srityje.

Projekto organizatoriai - Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA), Kauno lopšelis-darželis „Čiauškutis“.

RESPUBLIKINIS IKIMOKYKLINIŲ ĮSTAIGŲ TRIKREPŠIO FESTIVALIS, SKIRTAS LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENAI PAMINĖTI

2019 kovo 07 – 13 d. vyko respublikinis ikimokyklinių įstaigų trikrepšio festivalis, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Tikslas: perteikti vaikams pergalės už Lietuvą dvasią „kovojant“ trikrepšio aikštelėse, suburti Lietuvos ikimokyklinių įstaigų bendruomenes į masinį trikrepšio žaidimą.

Aktualumas: ikimokyklinukų tarpe tradicija tampa Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėti žaidžiant trikrepšį. TAI VIENAS IŠ MASIŠKIAUSIŲ RIUKKPA INICIJUOTŲ RENGINIŲ! Bendruomenių nariai pasiruošę įstaigas nuspalvinti pačiomis gražiausiomis Lietuvos spalvomis – pedagogams, tėvams, vaikams ir svečiams netrūksta išmonės ruošiantis šiai šventei ir būdui ją švęsti. Tai ne tik trikrepšio varžybos, pratimai, šokiai, dainos, eilėraščiai, lipdiniai, karpiniai, aplikacijos ir panašiai, bet ir trispalviai patiekalai, kuriuos su meile ir išradingumu ruošia šeimų nariai. Festivalio metu pedagogai skatinami dalintis sukaupta patirtimi integruojant trikrepšį į vaikų judriąją veiklą, skiepyti vaikams patriotiškumo jausmą siejant jį su pergalėmis sporte. Vaikai skatinami kovoti garbingai.

Festivalio organizatoriai Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA), LTOK Kauno apskrities taryba, Lietuvos sporto muziejus.