ŠIUO METU VYKDOMI PROJEKTAI

PROJEKTAS MOTYVUOTAS UGDYTOJAS-AKTYVUS UGDYTINIS  
bendrai finansuojamas  Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas

download (10).jpg

SAUSIS-BIRŽELIS

Įgyvendindami projektą „Motyvuotas ugdytojas – aktyvus ugdytinis“ sausio – birželio mėn. suorganizavome 24 nuotolinius seminarus Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams. Viso, nuo projekto pradžios jau įvyko 53 seminarai, kuriuose dalyvavo 1063 pedagogai. Tai 7 seminarais daugiau nei planavome!!! Džiaugiamės, kad pandemijos metu įvaldytos informacinės technologijos leido nenutraukti projekto veiklų ir kelti pedagogų kvalifikaciją vaikų fizinio ugdymo srityje. Tikimės, kad paskutinį projekto įgyvendinimo pusmetį, galėsime ir toliau skleisti žinias ir padėti pedagogams planuoti bei vykdyti praktines fizinio ugdymo veiklas.

 

Dalyvių atsiliepimai:

 Puikūs mokymai, praktiniai patarimai neįkainojami. Jūsų pasidalintos žinios- tai ką turi žinoti kiekvienas pedagogas! (Reda Mačiūnė, Kelmės l/d Ąžuoliukas)

Ačiū, kad parodėte kaip su paprastomis priemonėmis galima pravesti puikų užsiėmimą (Elena Čekienė Visagino l/d „Auksinis raktelis“)

IMG-1d2a42e6b2fc87d09970c15cb6f45700-V.jpg
IMG-0533ef5134ab6f918626cdefb23839d9-V.jpg

LAPKRITIS-GRUODIS 2020 NUOTOLINIAI PROJEKTO SEMINARAI

131507290_240947590779560_37741239506711
seminaras.jpg

Nuotolinius projekto "Motyvuotas ugdytojas-aktyvus ugdytinis" seminarus išbandė Kėdainių, Lazdijų, Šiaulių, Akmenės rajono, Širvintų, Marijampolės, Visagino pedagogai. Tikimės, kad šie seminarai padėjo pedagogams atlikti fizinio ugdymo žinių "reviziją", sudėliojo prioritetus ir nubrėžė gaires ateities darbams.

GRUODIS 2020 NUOTOLINĖS PROJEKTO VEIKLOS

Nauji pandeminės situacijos apibojimai, pedagogams vėl kelia iššūkį: kaip organizuoti ugdymą, kad jame dalyvauti galėtų visi: tie kurie lieka namuose ir tie, kurie vis dar lanko ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Norėdami išlaikyti jūsų motyvaciją ir taip nelengvu kiekvienam laikotarpiu, siunčiame linksmą šokį-praktinę idėją. Šokite šį šokį kartu su ugdytiniais ir likite sveiki ir tvirti!!!

Visus kviečiame pakvailioti ir pasvajoti apie tuos Besmegenius kuriuos nulipdėme ir kuriuos dar nulipdysime.

Likus kelioms dienoms iki Kalėdų mes pradedam tikėti stebuklais: Kalėdų senelis atidžiai kiekvieną mūsų žingsnį, o jo pagalbininkai Nykštukai-atsakingai viską registruoja... Tiems, kurie laukia savo svajonių dovanos, teks truputį pasistengti

Kaip užtikrinti pakankamą darželinukų fizinį aktyvumą?

Mažėjantis vaikų fizinis aktyvumas – viena iš didžiausių XXI amžiaus problemų: laisvalaikiu dominuojančios fiziškai pasyvios veiklos ar laikas, praleidžiamas prie ekranų, daro įtaką ne tik vaikų fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Ikimokyklinio ugdymo įstaigose vaikai praleidžia po 10-12 valandų per dieną, todėl darželiuose dirbantys pedagogai – vieni įtakingiausių asmenų, galinčių užtikrinti pakankamą fizinį aktyvumą. Deja, tam ne visada pakanka žinių.

safe_image (Copy).jpg

SVEIKATOS STIPRINIMO PROJEKTAS VASAROS STOVYKLA-PIKNIKAS GAMTOS APSUPTYJE „VAIKŲ VASARA“

TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

Projekto tikslas - stiprinti ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatą, akcentuojant aktyvios sąveikos su supančia aplinka svarbą asmenybės vystymuisi idėjas, skatinant įvairių formų ir rūšių fizinį aktyvumą gamtos apsuptyje. Projekto Uždaviniai: organizuoti aktyvias veiklas lauko aplinkoje, kurioje vaikai gali be jokių apribojimų tyrinėti juos supantį pasaulį; formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius; stiprinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinę ir psichinę sveikatą;  skatinti ikimokyklinių įstaigų bendruomenių bendradarbiavimą sveikatos saugojimo srityje.

Projekto organizatoriai - Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA), Kauno lopšelis-darželis „Pušaitė“.

LIETUVOS IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ PROJEKTAS

„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2021“

Projekto tikslas

Didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

16681484_1117515108375003_53176252451575

Žaidynių organizatoriai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (toliau – LTOK) ir

Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (toliau – RIUKKPA).

Projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės“ finansuoja – LTOK, esant galimybei bus panaudotas fondų suteiktas finansavimas projektui.

Projekto koordinatorius – RIUKKPA.

 

Projekto dalyviai – Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigos, užsiregistravusios dalyvauti Lietuvos mažųjų žaidynėse 2021 ir jų ugdytiniai, pedagogai.

  • Facebook

MŪSŲ NAUJIENOS

2021 FOTO KONKURSAS "MANO TĖTIS - PATS STIPRIAUSIAS!"

Tėvo dienos proga vyko foto konkursas "Mano tėtis - pats stipriausias!". Kvietėmė dalyvauti visus tėčius, dėdes, senelius šiame konkurse ir parodyti savo vyrišką stiprybę bei kūrybiškumą.  Birželio 6 dieną paskelbsime konkurso nugalėtoją! Daugiausiai patiktukų ir pasidalinimų sulaukusi nuotrauka buvo paskelbta nugalėtoja, o jos autorius sulaukė nuostabaus, fizinį aktyvumą skatinančio prizo.

RESPUBLIKINĖ AKCIJA „Judrūs vaikai – gamtos draugai“

2021 m. balandžio mėn. 16-30 d. vyko akicija švaros mėnesiui paminėti. Į akciją prisijungė visi, kurie nėra abejingi gamtos grožiui, sveikesnės aplinkos kūrimui bei sveiko gyvenimo būdo puoselėjimui, paįvairinti kasdieninę veiklą netradicine veikla.

Tikslas: Ugdyti vaikų ir pedagogų sveiko gyvenimo būdo nuostatas, mokyti tausoti gamtą, skatinti aktyviai judėti gryname ore.

Uždaviniai: Organizuoti aktyvią fizinę veiklą lauke; skatinti vaikų kūrybiškumą, sumanumą; paįvairinti ugdomąją veiklą, pakeičiant ją netradicine veikla;  ugdyti vaikų požiūrį į sveikesnės aplinkos kūrimą, nuostatą gyventi „švariau“; suteikti akcijos dalyviams daug gerų teigiamų emocijų;  pedagogams dalintis gerąją darbo patirtimi.

RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ AKCIJA

„MAŽOJI MYLIA - 2020“

 skirta  paminėti Kūno kultūros ir sporto dienai ,vykdoma 2020 m. spalio 1-9 dienomis

Tikslas – skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, aktyviai leisti laisvalaikį.
Uždaviniai:
ugdyti vaikų valią ir ištvermę;
skatinti vaikų draugiškus tarpusavio santykius;
per įvairius judriuosius žaidimus, patrauklia forma lavinti vaikų turimus judėjimo įgūdžius.

Akcijos iniciatoriai – Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).
Akcijos koordinatorė – RIUKKPA valdybos narė, Šiaulių miesto lopšelio-darželio „Žiogelis“ judesio korekcijos mokytoja-metodininkė Jolanta Pažarauskienė.
Akcijos organizatoriai – ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai (RIUKKPA nariai).

Respublikinė akcija "Rieda ratai rateliukai"

118804624_3036853473107814_2399888199241

Rugsėjo 22-ąją buvo minima Tarptautinė diena be automobilio. Riukkpa, kaip ir kasmet, šią dieną inicijavo akciją "Rieda ratai rateliukai", kuri kiekvienais metais pritraukia tūkstančius dalyvių iš įvairių Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Pagrindinis šios akcijos tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į ekologijos svarbą šiuolaikiniame pasaulyje, supažindinti vaikus su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis, skatinti saugoti gamtą ir būti fiziškai aktyviems. Akcijos iniciatoriai - Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija, akcijos organizatoriai - Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai.

KAUNO DARŽELIŲ FUTBOLO LYGA „PIRMOJI PERGALĖ“

566f57_94cca5acbcfb4829992dc81b5f4d8434.
download.png
LFF-logo.jpg
MAFA.jpg
800px-Logo_Hegelmann_Group_new.png

Tikslas: Populiarinti futbolą darželinukų tarpe.

 

Uždaviniai: 1. Sudaryti galimybę ikimokyklinukams žaisti futbolą didelėje aikštėje. 2. Sudaryti galimybes jiems pasivarţyti su bendraamţiais. 3. Pastebėti gabius ir perspektyvius vaikus, kurie tikėtina pradės lankyti futbolą. 4. Bendradarbiauti, dalintis patirtimi su kitais Kauno, Lietuvos ir uţsienio futbolo klubais bei mokyklomis, ikimokyklinių įstaigų pedagogais.

 

Dalyviai: Kauno miesto ikimokyklinių įstaigų ugdytinai (5-7 metų) ir pedagogai (komandą sudaro 8 vaikai ir 2 pedagogai).

 

Organizatoriai: Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija FC Hegelmann akademija LFF

Respublikinis ikimokyklinių įstaigų Trikrepšio festivalis,
skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti
2020 kovo 09 – 13 d. (Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA)
LTOK Kauno apskrities taryba, Lietuvos sporto muziejus)

Tikslas: perteikti vaikams pergalės už Lietuvą dvasią „kovojant“ trikrepšio aikštelėse, suburti Lietuvos ikimokyklinių įstaigų bendruomenes į masinį trikrepšio žaidimą.
Aktualumas: ikimokyklinukų tarpe tradicija tampa Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėti žaidžiant trikrepšį. TAI VIENAS IŠ MASIŠKIAUSIŲ RIUKKPA INICIJUOTŲ RENGINIŲ! Bendruomenių nariai pasiruošę įstaigas nuspalvinti pačiomis gražiausiomis Lietuvos spalvomis – pedagogams, tėvams, vaikams ir svečiams netrūksta išmonės ruošiantis šiai šventei ir būdui ją švęsti. Tai ne tik trikrepšio varžybos, pratimai, šokiai, dainos, eilėraščiai, lipdiniai, karpiniai, aplikacijos ir panašiai, bet ir trispalviai patiekalai, kuriuos su meile ir išradingumu ruošia šeimų nariai.
Festivalio metu pedagogai skatinami dalintis sukaupta patirtimi integruojant trikrepšį į vaikų judriąją veiklą, skiepyti vaikams patriotiškumo jausmą siejant jį su pergalėmis sporte. Vaikai skatinami kovoti garbingai.

RESPUBLIKINIS PROJEKTAS „IKIMOKYKLINUKŲ ŽIEMOS OLIMPIADA 2020“

sausio 13 d. – vasario 28 d.

Kauno lopšelis-darželis „Spragtukas“ jau 8-ri metai, kai bendradarbiaudamas su respublikine ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) inicijuoja ir organizuoja respublikinį projektą „Ikimokyklinukų žiemos Olimpiada“. Šis projektas kasmet, žiemos periodu, kviečia Lietuvos ikimokyklinių įstaigų bendruomenes burtis bendrai, vaikų sveikatingumą propaguojančiai, veiklai. Šiemet projekte dalyvavo 225 pedagogai iš 37-ių Lietuvos ikimokyklinių įstaigų.

Picture2 (Copy).png
Picture3 (Copy).png

Žiemos sportui priskiriamos tos sporto šakos, kurios kultivuojamos žiemos metu. Dažniausiai žiemos sporto šakų varžybos vyksta ant ledo ar sniego.  Tačiau laikas rodo, kad Lietuvos gamta keičiasi ir tampa sunkiai nuspėjama žemos periodu. Todėl jau 3-ti metai, kai šis projektas apjungia ir Kauno apskrities Dailės ugdytojų draugijos narius, kurie šiemet siūlė Lietuvos pedagogams pasitelkti kūrybiškumą, kūrybinę meninę veiklą ir vaikams sukurti žiemos akcentus, pagaminant 3D „snaiges“.

Picture4 (Copy).png
1 (Copy).jpg
Picture5 (Copy).png

2020 m. vasario 28 d. respublikinio projekto „Ikimokyklinukų žiemos Olimpiada“ veiklos rezultatais pasidžiaugėme metodinėje dienoje „Vaikų grūdinimas: kaip mes ruošiamės žiemos iššūkiams metų eigoje?“, kuri vyko Lietuvos švietimo istorijos muziejuje. Gerąja darbo patirtimi pasidalino 11-ka Lietuvos ikimokyklinių įstaigų.

Metodinės dienos metu atkreiptas pedagogų dėmesys, kaip pasitelkti kūrybiškumą, socialinių partnerių edukacines erdves, supažindinant vaikus su žiemos sporto šakomis, kai nėra žiemos.

Mūsų žiemos Olimpinių žaidynių principas – svarbu dalyvauti, o ne nugalėti!

TIKSLAI: Tenkinti vaikų fizinio aktyvumo poreikį išbandant žiemos sporto šakas. Skatinti ikimokyklinių įstaigų bendruomenių sveiką gyvenimo būdą žiemos periodu. Organizuoti ikimokyklinių įstaigų snaigių parodą „Snaigių šokis!“.

RENGĖJAI

  • Kauno lopšelis–darželis „Spragtukas“ – inicijuotos veiklos koordinavimas;

  • Kauno apskrities ikimokyklinių įstaigų dailės ugdytojų draugija  -  vaikų darbų paroda

„Snaigių šokis!“ organizavimas;

  • Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija – pedagogų gerosios darbo patirties apibendrinimas, įvertinimas ir sklaida.

  • Lietuvos Švietimo istorijos muziejus – metodinės veiklos organizavimas.